Likenai

Mineralinio vandens Biuvetė

 

                    

 

Likėnų mineralinio vandens biuvetė „Vilties angelas“

1960 m. Likėnuose išgręžtas pirmasis 31,3 m. gylio mineralinio vandens gręžinys, o 1964 m. jau iš gilesnių sluoksnių ( 432,5 m.) buvo gautas natrio, kalcio ir magnio chloridinis, sulfatinis mineralinis vanduo, kurio bendra mineralizacija tuomet buvo 5.8 g\l. dabar ji siekia apie 7 g\l. Šis vanduo pavadintas „Likėnai" ir skiriamas gerti, gydant virškinimo organų – skrandžio, kepenų, tulžies takų ligas. Mineralinis vandens gręžinio „Aukštaitija“, kurio gylis yra virš 1 km. vanduo bromidinis chloridinis, turintis natrio, kalio ir kalcio (didelės mineralizacijos – sūrimas; 114 g/l) – vartojamas balneologiniam gydymui.

Vadovaujant Respublikos nusipelniusiam gydytojui Gediminui Gaidžiui 1969 metais kurorto parke pastatyta geriamo vandens „Likėnai“ biuvetė- architektė A.Šilinskienė. Biuvetė tai statinys ant mineralinio šaltinio, iš kurio imamas trykštantis mineralinis vanduo.

2000 m. minint kurorto 110 metines biuvetė pasipuošė šiauliečių vitražistų Rimvydo Daužvardžio ir Povilo  Dobkevičiaus vitražu, kuriame pavaizduotas Theodoras Grotus.

2013 m. lapkričio 18 d  šešerius metus neveikusi biuvetė po kapitalinio remonto vėl atvėrė duris Likėnų reabilitacijos ligoninės pacientams ir parko lankytojams.  VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus Ivano Dorošo iniciatyva sutvarkyta šalia biuvetės parko aplinka, pastatyti meniški žibintai, naktį gražiai apšviečiantys taką į biuvetę. Žibintus sukūrė Panevėžio bendrovė „Šamoto keramika“. Ant biuvetės stogo vandens lašą laiko Vilties angelas. Viduje – per stiklinius langus atsiveria pasakiško grožio gamtovaizdis ir raminančiai čiurlenantis mineralinis vanduo be jokių siurblių ir filtrų atbėgantis iš netoliese esančio gręžinio.

Mineralinį vandenį „Likėnai“ rekomenduojama gerti pusvalandį prieš valgį tris kartus per dieną po stiklinaitę.

 

Biuvetės darbo laikas (žiemos sezono metu):

Pirmadienis                        13.00 – 16.30 val.

Antradienis                         13.00 – 16.30 val.

Trečiadienis                        13.00 – 16.30 val.

Ketvirtadienis                     13.00 – 16.30 val.

Penktadienis                       13.00 – 15.30 val.

 

Norėdami padidinti nuotrauką spauskite ČIA 

 

 

Informuojame, kad mineralinio vandens „Likėnai“  galite paragauti iš fontanėlio esančio lauke. Turėkite talpą iš kurios galėsite ragauti vandenį.

 


 

 

 

 

© 2020 VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė. Visos teisės saugomos